Jdi na obsah Jdi na menu

SKK Hlízov A vs. TJ Sokol Čáslav F 3.3.2024

5. 2. 2024

Ve čtrnáctém kole přivítal domácí SKK Hlízov A hráče TJ Sokol Čáslav F. Favorit utkání zvítězil přesvědčivě 16 : 2. Hosté přijeli v sestavě: Martin Kratochvíl, Šimon Kratochvíl, Tomáš Kuba, Matěj Zelenka a střídající Štěpán Kuba. Domácí tým tvořili Jan Dlabal, Martin Kačerovský, Milan Matička a Petr Huka.

Utkání dopadlo sice jednoznačným výsledkem, ale k vidění byla řada dramatických pětisetových zápasů nebo vyrovnaných setů. Hned úvodní čtyřhra Petr Huka, Milan Matička – Tomáš Kuba, Martin Kratochvíl přinesla největší drama zápasu. Ze stavu 0 : 2 dokázali domácí otočit, v pátém setu odvrátit za stavu 6 : 10 čtyři mečboly soupeře v řadě a zvítězit 13 : 11! Po jedné porážce zaznamenali Petr Huka proti Šimonu Kratochvílovi v posledním utkání (9:11 v pátém setu) a Milan Matička proti Tomáši Kubovi (1 : 3).

Ostatní hráči zvítězili ve svých zápasech bez větších problémů buď 3 : 0 nebo 3 : 1. Akorát Petr Huka musel odehrát pětisetové zápasy proti Martinu Kratochvílovi (pátý set 11 : 9) a Tomáši Kubovi.

Ohlasy po utkání:

Jan Dlabal: „Vyhlásil jsem před utkáním cíl vítězství 18 : 0. To jsme sice nesplnili, ale jinak to byla dobrá příprava na play off.“

Petr Huka: „Každé vítězství v pěti setech je cenné. V posledním zápase jsem už cítil únavu a i pauza před zápasem mi neprospěla, nemohl jsem se rozhýbat. Každopádně Šimon zahrál velice dobře a zvítězil zaslouženě. Jinak jsem s celým utkáním spokojený.“

V dalším kole bude tým SKK Hlízov A hostit tým TJ Sokol Uhlířské Janovice D. Utkání se hraje v sobotu 17.2. od devíti hodin. Dokáže někdo porazit Jana Hoška?